Fotka k článku Tři výhry ze třech zápasů pro mladší žáky z pražského turnaje

Tři výhry ze třech zápasů pro mladší žáky z pražského turnaje

Mladší žáci
6. 11. 2023

Mladší žáci odehráli třetí turnaj v Pražském přeboru. Turnaj se odehrál v hale v Hostivicích a našimi soupeři byly týmy: Kobylisy B, Loko Vršovice B, Sokol Vršovice A.

První zápas proběhl celkem v poklidu, kluci si zastřileli a porazili Kobylisy B vysoko 28:7. S tímto soupeřem jsme se potkali v rámci přeboru již podruhé a oba zápasy měly podobný průběh. Jedinou kaňkou bylo odstoupení Matěje Slavíka, kterého sklátila viróza a v dalších zápasech již nenastoupil. Vzhledem k tomu, že se o tomto víkendu nehrál turnaj Středočeského kraje, mohli jsme na turnaj vzít 14 kluků z obou ročníků 2011 i 2012. Druhý zápas byl mnohem těžší. Kluci soupeře podcenili a od začátku to bylo jedno veliké trápení. 10 minut nám trvalo než jsme se srovnali v obraně a v útoku začali proměňovat naše šance. Od 10. minuty 1. pločasu jsme již začali hrát naši rychlou hru a skôre jsme postupně otočili. Nakonec jsme zvítězili 22:16. V posledním zápase nás čekal nejtěžší soupeř - Sokol Vršovice A. S tímto soupeřem jsme se potkali již podruhé. První zápas jsme prohráli o 4 branky, a tak jsme jim měli co vracet. Kluci od začátku hráli skvělou házenou. V obraně bojovali o každý míč, v útoku se nám dařilo proměňovat většinu šancí. Po 2 minutách 1. poločasu jsme donutili trenéra Vršovic brát Time-Out, protože jsme vedli 3:1 a Vršovice jsme k ničemu nepouštěli. I další průběh prvního poločasu byl pod naší taktovkou a vyhráli jsme ho 16:8. Druhý poločas byl ale horší. V Pražském přeboru se může druhý poločas hrát libovolný obranný systém a Vršovice přešly na obranu 0:6. Tento systém není pro tuto kategorii vhodný a podle mě házenou spíše poškozuje. Kluci na takový systém netrénují a na naší hře to bylo znát. V útoku se nám přestalo dařit a soupeř začal náš náskok stahovat. Podařilo se jim to až na jediný gól 20:19. Kluci se ale nedali a závěr zápasu zvládli a vyhráli 22:19. Všechny zápasy zvítězili a mohli si nakonec dopřát vítězný pokřik.

Děkuji klukům za skvělé výkony, reprezentaci úvalské házené a rodičům za odvoz a podporu během turnaje.