Fotka k článku Příprava mladších dorostenců na severu Čech a v Německu

Příprava mladších dorostenců na severu Čech a v Německu

Mladší dorost
26. 8. 2023

Mladší dorostenci mají za sebou dva přípravné zápasy. První zápas odehráli proti Liberci v době soustředění a druhý v Německu 24. 8. proti HVH Kamenz.

V Liberci se nám dařilo od začátku držet náskok, který v průběhu prvního poločasu narostl až na rozdíl 7 branek. V druhém poločase se dařilo Liberci proměňovat rychlé protiútoky a náš nedůraz v návratu do obrany znamenal snížení skóre na rozdíl 4 branek. Poté se nám opět podařilo přitvrdit v obraně a proměňováním ze všech postů zvýšit rozdíl na 7 branek. Ke konci druhého poločasu jsme však opět polevili a to znamenalo konečně skóre 33:30 v náš prospěch. Velice pozitivní je dobré zapojení hráčů ročníku 2008. I po střídání základní sestavy jsme byli schopni navyšovat skóre a střídáním nemělo vliv na kvalitu a obraz hry. Rád bych zdůraznil skvělý výkon našeho brankáře Honzy Handla, který si udržel přes 40 % úspěšnosti zákroků. A velice dobrý výkon předvedl i druhý brankář Vojta Novotný, který je tento rok ještě starší žák.

Soupeř z Kamenze pro nás byl velkou neznámou. Minulý rok měl v jejich soutěži zapsanou pouze jedinou porážku za celou sezónu. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře a od začátku drželi vedení. Pouze naše chyby a nepřesnosti nás připravovaly o míč. V obraně nás potápěl nedůraz a nekoncentrovanost po celou dobu zápasu. Hráči však ukázali jejich sílu a soupeře jsme porazili 40:32.

Tuto středu odehrajeme další přátelské utkání v Třeboni proti prvoligovým Jihočechům a ve čtvrtek doma znovu proti Liberci.