Fotka k článku Muži zvítězili v Pardubicích

Muži zvítězili v Pardubicích

A tým
12. 10. 2022

Na náš třetí zápas jsme v neděli 9.10.2022 zajížděli na horkou půdu do Pardubic. V domácím prostředí je tento soupeř velmi nepříjemný. A to se potvrdilo. Mohla za to i naše hra se spoustou chyb v obranné i útočné fázi a množství neproměněných šancí (i vyložených !). Naštěstí i soupeř hrál podobně jako my a tak to byl spíš boj než pohledná házená, někdy i s velmi tvrdou hrou na i za hranicí pravidel. Na začátku zápasu jsme si vytvořili čtyř brankový náskok (2:6) o který jsme ve 21. min přišli (7:7). Do konce poločasu jsme vsítili čtyři branky a soupeř pouze jednu, a tak jsme šli do šaten s tříbrankovým náskokem, ale ne spokojeni s hrou. V druhé půli jsme během čtyř minut o vedení přišli (13:12) a začal boj o každý míč a každou vstřelenou branku. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a nervy pracovali u obou týmů. V čase 58:30 byl stav vyrovnaný 24:24 a za pár sekund jsme byly vyloučeni. V tu dobu hrál i soupeř asi minutu v oslabení a drama vrcholilo. Podařilo se nám ubránit a dát z rychlého útoku branku. I další útok soupeře jsme zvládli a v útoku jsme hráli na vítězství 6 na 5 bez brankáře. Podařilo se a dali jsme branku z proskoku 15 vteřin před koncem. Soupeř se snažil ještě rychle korigovat výsledek a jeho technickou chybu jsme potrestali z rychlého útoku poslední brankou a vydřené vítezství bylo naše. Nutno ocenit, že hráči i přes to, že se nedařilo a přes vypjatou atmosféru dokázali toto utkání ustát a vybojovat vítezství.

1.HC Pardubice - TJ Sokol Úvaly 24:27 (8:11)
Sestava: Kroupa Bohdan (4), Seidl Radek (5), Hejnic Tadeáš (4/1), Polák Michal, Koula Vojtěch (2), Všetečka Dominik, Kundrata Petr, Najman Matouš (2), Benešovský Michal, Kubec Jiří, Šubrt Tomáš, Francl Pavel (2), Slavík Jakub, Cenigr Jan, Bossanyi Daniel (8/1) - Vyloučení: 5/4